Cloudy

-2°C

Dąbrówka

Cloudy

Każdy dzień rozpoczynamy stosownymi świadczeniami medycznymi np. mierzenie ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi (świadczenia realizowane są zgodnie ze zleceniem lekarza prowadzącego) przygotowując naszych Podopiecznych do śniadania. Opiekunowie w razie wystąpienia takiej potrzeby pomagają w porannej toalecie, przy ubraniu oraz śniadaniu.

Terapia zajęciowa, czas wolny oraz spacery trwają aż do obiadu, z przerwą na drugie śniadanie. Mając na uwadze uwarunkowania zdrowotne i duchowe naszych Podopiecznych staramy się by każdy Pensjonariusz mógł skorzystać z pełnej oferty naszej placówki zgodnie z obowiązującym Programem Opieki.

Ponieważ jesteśmy przygotowani na przyrządzanie tzw. przekąsek między posiłkami, żaden z naszych Gości nie musi najadać się na zapas. Zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba, przygotowujemy zainteresowanym stosowny między posiłek oczywiście z uwzględnieniem stanu zdrowia, preferencji kulinarnych oraz zaleceń lekarza.

Obiad podajemy o godzinie 13:00. Czas od obiadu do kolacji przeznaczony jest na drzemkę, spacery, spotkania towarzyskie, zajęcia terapeutyczne oraz warsztaty.

W okolicach godziny 16:00 serwowany jest podwieczorek. W zależności od panującego w Pensjonacie rytmu dnia, wszelkie wspólne świętowania, różnego rodzaju uroczystości (imieniny, urodziny itp.) odbywają się przed południem bądź w porze podwieczorku.

Kolacja wydawana jest o godzinie 18:00

W ciągu całej doby odbywają się oczywiście stosowne świadczenia terapeutyczne oraz medyczne. Wizyty lekarza podstawowej opieki zdrowotnej odbywają się między śniadaniem a obiadem. Realizowany przez nas Program Medyczny nie dopuszcza by Pensjonariusz, niezależnie od jego stanu zdrowia pozostawał przez cały dzień sam w pokoju. Wszyscy mieszkańcy integrują się, przebywając ze sobą razem i uczestnicząc we wszystkich wydarzeniach kulturalnych oraz zajęciach terapeutycznych od muzykoterapii po gry towarzyskie i konkursy włącznie.

Przez całą dobę do dyspozycji naszych Pensjonariuszy oddajemy salę integracyjną oraz salę telewizją a także ogród, w którym mogą realizować własne fantazje ogrodnicze, co oczywiście stanowi cześć procesu terapeutycznego, przywracającego chociażby poczucie własnej wartości oraz motywację do życia.

Do dyspozycji mieszkańców oddajemy również kącik prasowy, dużą bibliotekę, stanowisko komputerowe nie tylko realizujące zadania informacyjne, ale również umożliwiające komunikację naszych Pensjonariuszy z osobami bliskimi.

Co nas wyróżnia

Jeśli poszukujecie Państwo miejsca, które spełni wysokie wymagania, co do jakości świadczonych usług oraz profesjonalnego a zarazem rodzinnego podejścia do Gości naszego Domu Opieki, jesteśmy przekonani, iż oferta naszego pensjonatu spotka się z Państwa zainteresowaniem.

...
Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej